Countertechnique su Nina Wollny ir Angie Lau
Nina_Wollny

Pradedame registraciją į antrąjį Šiuolaikinio šokio seminarų ciklo seminarą. Prašome susipažinti su programa ir kainomis bei pamokų ir dėstytojų aprašymais. Atsiprašome už ne itin literatūrišką vertimą - siekėme kuo tiksliau perteikti dėstytojų idėjas. 

Gegužės 16-20, pirmadienis - penktadienis, Vilnius, Menų spaustuvė III studija (Šiltadaržio g. 6)


Countertechnique (CT)
(liet. priešpriešinė technika) - judėjimo sistema, kurią per dviedešimties metų šokio praktiką išvystė garsi olandų choreografė, šokėja ir mokytoja Anouk van Dijk.  Pagrindinis šios šokio technikos principas - šokio metu nekuriamas statiškas vertikalus balansas, bet išnaudojant skirtingų kūno dalių priešpriešinį judėjimą trijų dimensijų kryptimis, kuriamas dinamiškas balansas, kuris įgalina didesnę judesių įvairovę ir amplitudę bei efektingą daugiakryptį  judėjimą. Šis metodas akcentuoja tiek fizinius, tiek protinius šokimo aspektus bei siekia padidinti šokyje naudojamų skirtingų lygių ir krypčių suvokimą ir pojūtį. Išnaudodami šį padidintą jautrumą šokėjai gali priimti sąmoningus sprendimus  treniruodamiesi, repetuodami ir atlikdami šokį. Kadangi CT metodas skatina nuolat iš naujo nustatyti ir kurti kryptis, mokymosi metu dėmesys telkiamas ne į rezultatą, o į procesą, todėl šokėjas gali mažiau vertinti ar teisti save ir skirti daugiau dėmesio šokimui visapusiškai sveikesniu būdu.

Daugiau apie šią techniką galite sužinoti anoukvandijk dc tinklapyje

Technikos pamokos: Countertechnique su Nina Wollny

Šios CT pamokos lavina kūno lankstumą, koordinaciją ir jėgą. Jūs prakaituojate ir JUDATE. Pamoka veda į plačius judesių derinius, o vėliau taip pat ir šuolius.

 

Laboratorija: CT Praktinės priemonės su Angie Lau 

Ši laboratorija yra skirta šokėjams, kurie nori tyrinėti ir papildyti savo "šokio įrankių" arsenalą, taip pat tiems, kurie nori pagilinti CT žinias ir patirtį už technikos pamokos struktūros ribų.  Tai bus laboratorija, kurioje pagrindiniai CT principai bus dar intensyviau tyrinėjami per žaidimus, pojūčio pratimus, diskusijas bei skiriant laiko juos pritaikyti improvizuojant, mokantis trupės repertuarą ar kuriant savo derinius.

 

Norėdami, kad jūsų pirmoji pažintis su CT metodu būtų veiksmingesnė, siūlome lankyti ir technikos pamokas, ir laboratoriją. Susidurdami su šia technika iš skirtingų pusių jūs galėsite giliau perprasti šią techniką ir turėsite progą patirti šį metodą tiek fiziškai, tiek teoriškai ir tokiu būdu išnaudoti jį savo šokyje.

 

JOGA: judėjimas iš vidaus su Angie Lau

Užuot papildžiusi jūsų perpildytą gyvenimą dar vienu informacijos sluoksniu, joga gali padėti apvalyti jūsų sąmonę, suteikti erdvės atgauti pusiausvyrą, įklausyti ir susivokti, nurimti ir pasipildyti energija.

Ši pamoka bus švelni intensyvios dienos pabaiga. Joje siekiama per jogos prizmę peržvelgti kitose pamokose nagrinėjimus judėjimo principus. Pagrindinis dėmesys bus telkiamas į stuburą ir jo padėtį asanose (jogos pozose) bei siekiama pastebėti ir suvokti neteisingus judėjimo įpročius, kurie ilgainiui gali pažeisti stuburą. Nesąmoningas prisiderinimas ar kopijavimas neatsižvelgiant į vidinę informaciją kartais užgožia sveiką kūno struktūrą. Atsigręždami į savo vidinį vedlį ir savo kvėpavimą mes išmėginsime skirtingas energetines ir atstatomąsias asanas, kurios stiprina, atveria ir atstato kūną atsakingu būdu. 

Jogos pamokos yra atviros visiems, jokia šokio ar jogos patirtis nėra būtina.

 

NINA WOLLNY
Nina Wollny užaugo Vokietijoje, ten intensyviai mokėsi baleto. Vėliau Nyderlanduose ji tęsė modernaus ir šiuolaikinio šokio studijas Roterdamo šokio akademijoje. Baigusi akademiją 2002 metais ji tapo šokio trupės anoukvandijk dc nare ir dalyvavo beveik visuose šios trupės spektakliuose. Šiuo metu ji taip pat yra trupės repetitorė ir Anouk van Dijk meninė asistentė. Nuo 2004 metų ji taip pat yra aistringa Countertechnique mokytoja ir dėstė daugelyje svarbių šokio festivalių, šokio mokyklų bei trupių: Amerikos šokio festivalyje (ADF - JAV), Tseh vasaros šokio mokykloje (Rusija), Kuopio šokio festivalyje (Suomija), Henny Jurriens Foundation Amsterdame (Nyderlandai), ArtEz šokio mokykloje Arnheme (Nyderlandai), Kiolno muzikos ir šokio universitete (Vokietija), Codarts Rotterdamo šokio akademijoje (Nyderlandai) ir  Dansgroep Amsterdam. Kaip viena iš pagrindinių CT mokytojų Nina Wollny įnešė ryškų indėlį į šios technikos išplėtojimą.


ANGIE LAU
Angie Lau studijavo šokį įvairiose šalyse ir mokyklose, tarp jų Roterdamo šokio akademijoje (Codarts- Nyderlandai) ir  P.A.R.T.S. (Briuselis, Belgija). Šalia darbo trupėje anoukvandijk dc nuo 2005 metų, ji taip pat bendradarbiavo su įvairiais šokio menininkais ir koncertavo Šveicarijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Angie dėstė CT Roterdamo šokio akademijoje, Amsterdamo teatro mokykloje bei atvirose pamokose šokio profesionalams Nyderlanduose, Vokietijoje ir JAV.

Angie taip pat yra sertifikuota Jogos mokytoja. Ji pradėjo savo jogos kelią nuo 14 metų ir tęsia jį iki šiol.  Ji turi stiprų Iyengar jogos pagrindą - po ilgametės praktikos ji baigė šios jogos krypties mokytojų kursus. Pernai Angie stažavosi Naujojoje Zelandijoje su labai žymia vyresniąją jogos mokytoja ir rašytoja Donna Farhi, kuri padarė didelę įtaką Angie jogos suvokimui ir mokymo metodikai. Jogos pamokose Angie išnaudoja ne tik savo jogos žinias, bet ir profesionalios šokėjos, šokio mokytojos bei somatinių kūno technikų praktikės patirtį.


Programa:

Gegužės 16-20, pirmadienis - penktadienis, Vilnius, Menų spaustuvė III studija (Šiltadaržio g. 6)

10:30-12:00 Countertechnique (Nina Wollny) A lygis

12:15-14:15 Laboratorija (Angie Lau) A lygis (bei labiau pažengę B lygio šokėjai)

14:30-16:00 Countertechnique  (Nina Wollny) B lygis

16:15-17:45 Joga (Angie Lau) atviras lygis

 

A lygis - profesionalūs šokėjai bei paskutinių kursų šokio specialybių studentai.

B lygis - turintys ne mažiau kaip 2 metų šiuolaikinio šokio patirtį.

 

Seminaro kaina:

Technika arba joga (5 pamokos) - 120 Lt (*su nuolaida 80 Lt)

Technika ir joga (10 pamokų) - 200 Lt (*su nuolaida 140 Lt)

Technika ir laboratorija (10 pamokų) - 250 Lt (*su nuolaida 170 Lt)

Technika ir laboratorija ir joga (15 pamokų) - 350 Lt (*su nuolaida 230 Lt)

Vienos technikos pamokos kaina - 30 Lt (tik esant laisvų vietų!)

 

*Nuolaida taikoma šokio specialybių dieninio skyriaus studentams bei Šiuolaikinio šokio asociacijos nariams.

 

Dalyvio mokestį prašome pervesti į Vyčio Jankausko šokio teatro banko sąskaitą (tik po registracijos patvirtinimo, bet ne vėliau kaip gegužės 13).

 

!Visas ar dalis sumokėto dalyvio mokesčio grąžinamas tik tuomet, jei dalyvis nebegali dalyvauti seminare dėl sveikatos priežasčių! Dalyvių skaičius ribotas, todėl pašome registruotis iš anksto el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai   Registruojantis prašome nurodyti į kokias pamokas ir kurį lygį registruojatės, bei pridėkite trumpą savo šokio patirties aprašymą. Organizatoriai pasilieka teisę pasiūlyti dalyviui kitą lygį. Daugiau informacijos tel. 8 675 90206.

 

Šokio seminarų ciklą remia Kultūros rėmimo fondas.

Partneriai: Menų spaustuvė ir Sport & Events Group.