Šiuolaikinio šokio seminarų ciklas 2011

III seminaras - "Nustebintas kūnas" su Francesco Scavetta (IT/NO)live_s._pete_2
2011 Lapkričio 18-20d.


 „Nustebintas kūnas" - tai metaforiška erdvė, nuoroda į budrų/apdairų kūną, kuris gali nustebinti pats save išvengdamas rutinos, pabėgdamas nuo kasdienių, įprastų judesių. Tai toks kūnas, kuriam reaguoti į veiksmą yra svarbiau, nei veikti pačiam. Įsileisti judesį, o ne jį daryti. „Aš tikiu, jog šokyje svarbiau yra ne įsiminti naują medžiagą, o sugebėti ją užmiršti." - sako F.Scavetta. Sutelkdami dėmesį į reakciją, išvengiame bereikalingų apmąstymų. Nenorėdami varžyti kūrybiškumo, su savo kūnu kiekvienas turėsime susidraugauti.

 

Seminaro „Nustebintas kūnas" („A surprised body") koncepcija gimė 2005m. Norvegijoje. 2006-2010m. choreografas, šokėjas, pedagogas Francesco Scavetta ją tęsė dėstydamas Italijoje, Kroatijoje, Kuboje, Prancūzijoje, San Marine, Kolumbijoje, Venesueloje, Estijoje, Latvijoje, Argentinoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, San Marino Respublikoje, Austrijoje, Suomijoje, Libane, Indijoje, Belgijoje, Rusijoje bei Kanadoje.

„Vis labiau domiuosi mokymosi procesu, skirtingais informacijos perdavimo būdais. Man rūpi tai, kaip būdamas pedagogu galiu bendrauti su savo mokiniais, pasiekti kiekvieną jų, kad ir kokie skirtingi būtų. Juk protu suvokta informacija ne būtinai pasireiškia fiziniame lygmenyje. Mano tikslas - atkreipti savo mokinių dėmesį į patį mokymosi procesą, paskatinti juos susimąstyti apie tai, kaip mes mokomės mokytis. Seminaras man yra ieškojimo galimybė. Čia fizinis darbas leidžia pažadinti kiekvieno mūsų jautrumą bei suteikia galimybę atrasti kažką naujo." - sako F.Scavetta.

 

Seminaro metu koncentruosimės į svorio centrą bei sunkio jėgą: aktyvindami svorio  centrą, iš kurio kyla judesys, stengsimės leisti judesiui nevaržomai pereiti per kūną. Sujungdami judesį su kvėpavimu, atpalaiduosime sąnarius - tai mums leis nuolat jausti sunkio jėgą. Tyrinėsime judesių opozicijas, užsilaikymą kritime bei kūno išilginimą siekiant erdvėje.  Atlikdami pratimus bei kūrybines užduotis, koncentruosimės į reakciją, suvoksime, jog kūrybiško darbo esmė slypi proto atpalaidavime ir kūno atvirume: svarbu nebijoti žaisti, įsijausti į kūrybos procesą, leisti judesiui vystytis iki pabaigos.

  

Francesco Scavetta

Gimęs Salerno mieste Italijoje, Francesco Scavetta mokėsi Nacionalinėje Romos šokio Akademijoje, La Sapienzos/Romos Universitete įgijo teatro ir scenos menų bakaluro bei Komunikacijos magistro laipsnį. Scavetta'os dėstomas šiuolaikinio šokio stilius pagrįstas release (atpalaidavimo) technika ir kontaktine improvizacija bei įtakotas Tai chi chuan kovos meno, kurį Francesco kadaise praktikavo.  Jo pamokose sudėtingos kūno transformacijos virsta subtilia, poetiška kūno kalba. 

 

Scavetta vedė seminarus tokiose šokio mokyklose kaip P.A.R.T.S. (Briuselis), MTD (Amsterdamas), SEAD (Zalcburgo eksperimentinė šokio Akademija), Anton Bruckner Private University (Lincas), Henny Jurriëns Foundation (Amsterdamas) bei dėstė daugelyje šokio ir teatro festivalių visame pasaulyje, tarp jų ImpulsTanz (Viena).

 

Choreografas ir šokėjas Francesco Scavetta, kartu su Gry Kipperberg, yra šokio trupės Wee įkūrėjai. Gyvuojanti nuo 1999m., „Wee" tapo viena ryškiausių Norvegijos šiuolaikinio šokio trupių. Per pastarąjį dešimtmetį „Wee" pasirodė Europos, Pietų ir Šiaurės Amerikos bei Azijos šokio scenose. Scavetta'os spektaklių teatrališkumas dažnai asocijuojamas su sapno atmosfera, su vaiko žaidimų pasauliu - jis keistas, juokingas, poetiškas ir tuo pačiu - stebinantis.

                                                                                                                              

Programa:

Lapkričio 18-20, penktadienis - sekmadienis, Vilnius, Menų spaustuvė III studija (Šiltadaržio g. 6)

11:00-13:00 Šiuolaikinis šokis B lygis

14:00-18.30 Šiuolaikinis šokis A lygis

 

A lygis - profesionalūs šokėjai bei paskutinių kursų šokio specialybių studentai.

B lygis - turintys ne mažiau kaip 2 metų šiuolaikinio šokio patirtį.

 

Seminaro kaina (visos 3 dienos):

A lygis  - 200 Lt (su nuolaida 160 Lt)

B lygis - 120 Lt (su nuolaida 100 Lt)

 

*Nuolaida taikoma šokio specialybių dieninio skyriaus studentams bei Šiuolaikinio šokio asociacijos nariams.

 

Dalyvio mokestį prašome pervesti į Vyčio Jankausko šokio teatro banko sąskaitą (tik po registracijos patvirtinimo, bet ne vėliau kaip lapkričio 11d.).

 

!Visas ar dalis sumokėto dalyvio mokesčio grąžinamas tik tuomet, jei dalyvis nebegali dalyvauti seminare dėl sveikatos priežasčių!

Dalyvių skaičius ribotas, todėl pašome registruotis iki lapkričio 10d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai   Registruojantis prašome nurodyti į kurį lygį registruojatės, bei pridėkite trumpą savo šokio patirties aprašymą. Organizatoriai pasilieka teisę pasiūlyti dalyviui kitą lygį. Daugiau informacijos tel. 8 675 90206.

 

Šokio seminarų ciklą remia Kultūros rėmimo fondas.

Partneriai: Menų spaustuvė ir Sport & Events Group.

Nuotraukos autorius Sergei Urzhimtsev