Šokio spektaklis "Budėjimai" vėl rodomas Vilniuje

Budejimai
2011 vasario 10d., ketvirtadienį, 19 val.
2011 kovo 5d., šeštadienį, 19 val.
Menų spaustuvės Juodojoje salėje.


Choreografas Vytis Jankauskas šokio spektaklyje „Budėjimai" nagrinėja žmogaus vidinio būdravimo temą. Ypatingą dėmesį formai skiriantis menininkas teigia, jog „Budėjimuose" galima įžvelgti besikartojantį tikėjimo, nusivylimo, atsižadėjimo ir sugrįžimo prie užsibrėžto tikslo ciklą.

 
Asociatyvia judesio plastika scenoje įkūnijamos žmogaus dvasinės transformacijos ir jo pastangos užčiuopti supančio pasaulio kaitą.
Nors „Vyčio Jankausko šokio teatro" spektakliuose šokėjai pasižymi atlikimo precizika, choreografas teigia, jog nesiekia techniškai sudėtingomis judesių sekomis demonstruoti jų galimybių. Pasak jo, prasmė kuriama tarp laiku ir vietoje padėtų „taškų" ir „kablelių", siekiant formos tikslumo ir aiškumo. Spektaklio „Budėjimai" veikėjai - žmonės, vienijami vidinio būdravimo būsenos.

„Manęs neapleidžia pojūtis, kad tai, kas dominuoja mūsų viešojoje erdvėje ir daro didžiulę įtaką visuomenei, neatspindi, arba tik dalinai atspindi tikrą esamų dalykų padėtį. Simpatizuoju žmonėms, kurie sugeba savyje išlaikyti dvasinį budrumą ir nepasiduoda pagrindinei srovei. Pastebiu, jog, deja, tokių žmonių mažėja. Apie juos ir šis mano spektaklis, tačiau vengiu patoso jų atžvilgiu, tai tam tikra prasme nelaimingi žmonės išgyvenantys savyje vidinę dramą, tarp tikėjimo ir neapčiuopiamybės" - teigia choreografas.

Spektaklio nuotaukas ir video ištraukas galite rasti čia

Bilietų kaina 28 Lt, studentams, senjorams ir Šiuolaikinio šokio asociacijos nariams taikomos nuolaidos. Bilietus įsigyti galite Bilietai LT platinimo vietose, internetu ar 1 val. prieš spektaklį Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6).