Šokio vakarai 13/20
20 metų - 13 šokio spektaklių
VJST

Vilniaus „Menų spaustuvėje" lapkričio 28 ir 29 dienomis nuo 19 val. Vyčio Jankausko šokio teatras, tęsdamas dvidešimties metų kūrybinės veiklos minėjimą, rengia du šokio vakarus „13/20".
Šiuose vakaruose žiūrovai galės išvysti šokio ištraukas iš teatro gerbėjams gerai pažįstamų spektaklių „Nuskendęs slėnis", „Viduramžių bernelio dainos", „Žinia", „Budėjimai" ir kitų įvairius teatro kūrybinius laikotarpius reprezentuojančių  kūrinių. Šias ištraukas atliks Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, teatro šokėjai ir jau gerai žinomi jaunosios šiuolaikinio šokio kartos profesionalai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Marius Pinigis, Lina Puodžiukaitė M. Černeckas ir kt.
„Man pačiam bus labai įdomu pamatyti, kaip kadaise mano sukurtus šokius atliks ir interpretuos jaunosios kartos šokėjai, dažnai turintys visai kitą braižą ir estetines nuostatas" - teigia Vytis Jankauskas.  

Nors Lietuvos šiuolaikinio šokio ištakos siekia tarpukario laikus, tačiau ryškesnis šokio vystymasis prasidėjo tik 1991 metais Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Tuo metu vykstant politinei teisinei šalies reformai ir randantis naujiems finansavimo šaltiniams ėmė kurtis įvairios nevyriausybinės šokio organizacijos, tarp kurių viena pirmųjų buvo ir „Vyčio Jankausko šokio trupė", įkurta 1997 m. Vėliau - 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Trupę įkūrė choreografas bei meno vadovas Vytis Jankauskas ir šokėja, pedagogė bei teatro direktorė Giedrė Kirkilytė - Jankauskienė. Trupė buvo įkurta kaip terpė, kur choreografas Vytis Jankauskas galėtų įgyvendinti savo kūrybines vizijas ir idėjas. Per šį laikotarpį  choreografas sukūrė trupei 13 vienaveiksmių šokio spektaklių, kurie buvo rodomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, ir tapo žymia Lietuvos šiuolaikinio šokio istorijos dalimi.  
Choreografo V. Jankausko kūryba buvo apdovanota dviem Auksiniais scenos kryžiais: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis" pelnė apdovanojimą už geriausią 2003-2004 metų choreografiją, antrąjį aukščiausią Lietuvos teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai" (2008-2009 m.).    

Vyčio Jankausko šokio teatro  jubiliejinių renginių ciklą remia Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai: Menų spaustuvė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla.  
Bilietai į jubiliejinį renginį „13/20" platinami TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu - TIKETA ir teatrai.lt tinklalapiuose.