"Liepsnos virš šaltojo kalno" Vilniuje
Liepsnos_m

2011 lapkričio 23d., trečiadienį, Menų spaustuvėje, Juodojoje salėje
Bilietus platina Bilietai LT.
Prieš spektaklį bilietai taip pat bus parduodami Menų spaustuvėje.

Idėja, choreografija: Vytis Jankauskas

Šokis: Vytis Jankauskas, Tautvilas Gurevičius, Giedrė Kirkilytė

Kostiumų dailininkė: Jolanda Imbrasienė

Šviesų dailininkas: Aurelijus Davidavičius

Muzika: Mono, Juozas Milašius, Set Fire to Flames

 

Trukmė: 45 min.

 

Naujausias Vyčio Jankausko šokio spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno" tęsia siekį judesiu perteikti egzistencines žmogaus patirtis. „Kai bandai žodžiais išreikšti šokio spektaklio turinį, yra didelis pavojus, kad tai skambės pernelyg abstrakčiai, apibendrintai arba tiesiog banaliai. Be abejo, tiek turinys, tiek vidinė spektaklio dramaturgija yra labai svarbūs, bet tai nėra istorija, kurią galėtum papasakoti", - teigė choreografas.

 

Sąlygiškas judesio „istorijos" vertimas į žodžio kalbą galėtų būtų toks: „Liepsnos virš šaltojo kalno" pasakoja apie dvasinį žmogaus gyvenimą, kuris neišvengiamai susiduria su įvairiais prieštaravimais, išbandymais, neišvengiamais kompromisais. Šaltasis kalnas - pats žmogus su savo apsisprendimais ir pasiryžimais, kuriuos tirpdo įvairių kolizijų liepsnos.

 

Kaip ir ankstesniuose V. Jankausko spektakliuose, šiame taip pat labai svarbus vaidmuo atitenka plastiniams erdvės sprendimams. Erdvė, apšvietimas, muzika ir judesys - lygiaverčiai dėmenys, choreografinės kalbos „žodžiai", kurių sąskambiai scenoje gimdo metaforas.

 

Muzikinį spektaklio pagrindą sudaro japonų post-roko grupės „Mono" kompozicijos.

 

Spaudoje apie spektaklį:

„Liepsnos virš šaltojo kalno", kaip ir kiti pastarojo meto V. Jankausko spektakliai, nesiekia stebinti atlikimo technikos aukštumomis, judesių junginių viražais ar netikėtomis temų traktuotėmis. Tačiau suteikia itin retą galimybę išgyventi scenoje kuriamą būseną, kartu pasimėgauti išgrynintu ir subtiliu judėjimu bei aukšta judesio kokybe. Goda Dapšytė, „7 meno dienos" Nr.5 (927), 2011-02-04

„Liepsnos virš šaltojo kalno" - grynasis šokis, kuriuo pakylama iki ilgesio, o per jį ir iki egzistencijos apmąstymo. Spektaklio kalno pašlaitėje įmūryti laipteliai, kuriais lipti padeda subtilus ir techniškai išplėtotas choreografo ir šokėjų darbas. Daina Habdankaitė, Literatūra ir menas, 2011-06-03 nr. 3334

 

„Liepsnos virš šaltojo kalno" - dešimtasis Vyčio Jankausko šokio teatro spektaklis, skaičiuojant nuo 1992-aisiais pasirodžiusio „Triptiko". Per 18 metų šis teatras įsitvirtino kaip itin savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Šio kelio „žingsniai" - tikslaus, apvalyto ir išraiškingo judesio kalbą gryninantys spektakliai. Du iš jų pelnė „Auksinius scenos kryžius" už geriausią sezono choreografiją.

 

Spektaklio sukūrimą parėmė LR Kultūros ministerija.