Šiuolaikinio šokio seminarų ciklas 2012
Jarek Cemerek Pirmasis šokio seminaras jau netrukus:

2012 Rugsėjo 26-30d., trečiadienį - sekmadienį,
Menų spaustuvėje, Vilniuje

Šiuolaikinio šokio technika
Kalaripayattu (kovos menas iš Indijos)
Improvizacija/Kompozicija

su Jarek Cemerek (Čekija) ir Rakesh Sukesh (Indija)

ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO TECHNIKA /
/ Jarek Cemerek


Šiuolaikinio šokio technikos pamokose bus siekiama išlavinti sąmoningą kūno pajutimą, efektyvų energijos naudojimą bei fizinę artikuliaciją. Pradžioje atliekami paprasti pratimai ant grindų, siekiant tinkamai paruošti kūną judėjimui. Ypatingas dėmesys skiriamas saugiai kūno mechanikai, efektyviam svorio išnaudojimui, kritimui ant grindų, šuoliukams ir judėjimui erdvėje.

--------

Jarek Cemerek šiuo metu yra vienas sėkmingiausių choreografų ir šokėjų Čekijoje. 2011 metais, laimėjęs atranką, kurioje dalyvavo virš 160 choreografų, Londono Sadler's Wells teatre jis sukūrė puikiai įvertintą spektaklį „Void"/Void trupei „Balletboyz"/Balletboyz. J. Cemerek, 2011 metais Čekijos šokio platformos apdovanotas už geriausią sezono kūrinį ir kaip Metų šokėjas, sėkmingai tęsia tarptautinę karjerą - šį rudenį jis yra kviečiamas dėstyti šiuolaikinį šokį Niujorke, Juilliardo mokykloje.

Jarek Cemerek studijavo šokį Ostravos konservatorijoje, choreografiją ir šokio pedagogiką - Scenos menų akademijoje Prahoje bei Teatro akademijoje Helsinkyje. Šokėjo karjerą pradėjo Ostravos nacionaliniame teatre, vėliau šoko Prahoje Laterna Magica trupėje ir Valstybinėje operoje. Taip pat šoko Bratislavos šokio teatre, Tanztheaterwien (Austrija), Thor (Belgija), Cie Willy Dorner (Austrija), Stadttheater Bern (Šveicarija), The Royal Opera House (Londonas) ir kitur. 2009 m. J.Cemerek tapo vienu iš Danijos Albamora šiuolaikinio šokio trupės įkurėjų.
KALARIPAYATTU  ir Improvizacija/kompozicija /
/ Rakesh Sukesh


Kalaripayattu yra senovinis kovos menas kilęs Keraloje (Indija) prieš bene 2000 metų. Jis yra įkvėptas gyvūnų judėjimo ir suteikia kūnui jėgos ir judesio tėkmės. Šis kovos menas vis dažniau dėstomas prestižinėse šiuolaikinio šokio mokyklose bei seminaruose, bet tuo pačiu skirtas ir visiems besidomintiems, norintiems vystyti kūno greitį, jėgą, lankstumą, kontrolę ir ištvermę.


Improvizacijos/kompozicijos seminare pagrindinis dėmesys skiriamas santykiui su erdve ir kūno bei proto ryšiui. Pamokose susitelksime į tai, kaip gauti informaciją per jusles ir tuo pasinaudojant priimti spontaniškus sprendimus. Taip pat stebėsime, kaip ir ką pasirenkame kurdami šokio kompozicijas. Pamokoje dirbsime su trumpomis improvizuotomis kompozicijomis mažomis ir didesnėmis grupėmis, kritiškai analizuodami pamokos idėjas stengsimės išgryninti pamokos tikslus.


Bolivudo šokiai  - smagiam penktadienio vakarui!

Rakesh Sukesh gimė Keraloje, Indijoje. Šokėjo karjerą pradėjo kaip Bolivudo filmų šokėjas. Nuo 2003-ųjų Rakeshas dirba šiuolaikinio šokio srityje kaip atlikėjas ir dėstytojas. 2004-2009m. jis dirbo Attakkalari kinetinio meno centre (Attakkalari Centre for Movement Arts) - šiuo laikotarpiu Rakeshas dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose: Bonos, Venecijos bienalėse, Frankfurto knygų mugėje, Bolonijos, Miuncheno, Diuseldorfo šiuolaikinio šokio festivaliuose, Monako šokio forume, Julidans festivalyje Amsterdame, Yokahama festivalyje Japonijoje ir kitur. 2008m. Delyje, Indijos Prezidentūroje, Rakesho kūrybą stebėjo Indijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Brazilijos vadovai. 

Nuo 2009-ųjų Rakeshas dirba kaip laisvai samdomas performansų atlikėjas, šokio dėstytojas ir choreografas. Šiuolaikinį šokį ir kalarippayattu, kurio paslapčių mokėsi iš mokytojų šio kovos meno specialistų  (senovinis kovos menas kilęs iš Keralos (Indija)) Rakeshas dėstė įvairiose Indijos ir kitų šalių šokio trupėse. Būdamas Bangalore Dance Collective nariu, jis taip pat bendradarbiauja su kitais šokėjais ir choreografais. Pastaruoju metu Rakeshas dirbo su choreografu Jeane-Guillaume Weis (Liuksemburgas), buvo kviestinis Sidi Larbi trupės ir PARTS šokio mokyklos vasaros seminaro dėstytojas.

PROGRAMA:

Rugsėjo 26-30 d., trečiadienis - sekmadienis

·         10:00-11:30 šiuolaikinio šokio technika su Jarek Cemerek A lygis

·         11:45-13:15 šiuolaikinio šokio technika su Jarek Cemerek B lygis

Rugsėjo 27 - 30 d., ketvirtadienis - sekmadienis

·         14:15-15:45 Kalaripayattu su Rakesh Sukesh atviras lygis

·         16:00-17:30 Improvizacija/kompozicija su Rakesh Sukesh A/B lygis

Rugsėjo 28 d., penktadienis

17:45-19:00 Bolivudo šokiai su Rakesh Sukesh atviras lygis


Pamokų lygiai:

A lygis - profesionalūs šokėjai bei paskutinių kursų šokio specialybių studentai.
B lygis - turintys ne mažiau kaip 2 metų šiuolaikinio šokio patirtį.
atviras lygis -šokio patirtis neprivaloma


SEMINARO KAINA:


1 kursas Šiuolaikinio šokio technika (5 pamokos) - 100 Lt (*su nuolaida 80 lt)
1 kursas Kalaripayattu arba Improvizacija (4 pamokos) - 90 Lt (*su nuolaida 75 lt)
2 kursai Technika + Kalaripayattu arba Improvizacija (9 pamokos) - 175 (*su nuolaida 140 lt)
3 kursai Technika + Kalaripayattu + Improvizacija ( 13 pamokų) - 250 Lt (*su nuolaida 200 lt)
Bolivudo šokiai** arba bet kurio kurso viena pamoka - 30 Lt (tik esant laisvų vietų!)

*Nuolaida taikoma šokio specialybių dieninio skyriaus studentams bei Šiuolaikinio šokio asociacijos nariams.
**Pasirinkusiems 2 ar 3 kursus Bolivudo šokiai - nemokamai.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl pašome registruotis iki rugsėjo 24d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai Registruojantis prašome užpildyti registracijos anketą ir susipažinti su seminaro taisyklėmis.
Daugiau informacijos tel. 8 676 00464.Šokio seminarų ciklą remia Kultūros rėmimo fondas.

Rėmėjas: LR Kultūros rėmimo fondas.

Partneriai: Menų spaustuvė