Trishos Brown šiuolaikinio šokio technikos ir repertuaro seminaras

B_NortonVyčio Jankausko šokio teatro rengiamą šiuolaikinio šokio seminarų ciklą pradėsime balandžio 19-22 dieną seminaru, kuriame šokėjai galės iš arčiau susipažinti su JAV postmodernaus šokio atstovės Trishos Brown judėjimo samprata ir repertuaru.

Trisha Brown yra viena įtakingiausių XX a. šiuolaikinio šokio asmenybių. Nors ši amerikiečių choreografė savo kūrybinę biografiją pradėjo beveik prieš 40 metų, jos šokio samprata ir choreografinės idėjos yra aktualios iki šiol, jos stipriai įtakojo (ir vis dar įtakoja) visą šiuolaikinį šokį. Trishos Brown choreografija išsiskiria itin lengvu, minkštu, geometriškai paprastu judėjimo stiliumi. Siekdama judesių paprastumo, ji itin daug dėmesio skiria žmogaus anatomijai, biomechanikai, bei pasinaudojimu žemės trauka, kinetine ir potencine energijomis - ją domina pusiausvyros praradimo momentas ir jo teikiamos galimybės.

Šį seminarą Vilniuje ves Trishos Brown šokio trupės šokėja Brandi Norton.

 

 

Brandi Norton

 

Brandi Norton šokio bakalaurą įgijo Juilliardo mokykloje Niujorke. Ji šoko Trishos Brown šokio trupėje 1997-2006 metais ir dalyvavo kuriant 8 naujus Trishos Brown spektaklius (L'Orfeo, Present Tense, Winterreise ir kt.). Vėliau dalyvavo  Jerwood Bank projekte su Siobhan Davies šokio trupe Londone. 2008 metais Brandi kartu su Sonja Kostich įkūrė šokio trupę OtherShore, kuri šiuo metu reziduoja Baryshnikov  meno centre Niujorke.

Brandi nuolat veda Trishos Brown technikos ir repertuaro seminarus, o į Vilnių atvyksta po seminarų Londone (Movingeast) ir Lyon Opera Ballet.

 

Šiuolaikinio šokio technika

 

Šiame seminare sieksime sužinoti ir pajusti pagrindinius principus, kurie būdingi Trishos Brown judėjimo stiliui. Technikos pamokose šokėjai turės galimybę  judėti išnaudodami svorį, aiškiai įsisąmonindami ir išlaikydami tinkamą anatominę struktūrą bei suvokdami judesio iniciaciją. Pamokos prasidės nuo apšilimo, kuris lavins vidinę erdvę, judesio iniciacijos ir jungties su visu kūnu įgūdžius. Judesio laisvė ir tikslumas, atrastas per apšilimą, panaudojamas atliekant šokio frazes iš Trishos Brown šokio trupės repertuaro.

 

Repertuaras

 

Šiose pamokose šokėjai bus mokomi ištraukų iš vieno garsiausių Trishos Brown šokio spektaklių Set and Reset (muziką sukūrė Laurie Anderson) bei kitų ankstyvųjų darbų. Pagrindinis dėmesys telkiamas į judesių ir krypčių erdvėje tikslumą, atlikimo kokybę ir šokį grupėje.

 

 

 

Programa

Balandžio 19-22 (antradienis-penktadienis)

12:00 - 13:30 Šiuolaikinio šokio technika A lygis

13:45 - 15:15 Repertuaras A lygis

15:30 - 17:00 Šiuolaikinio šokio technika B lygis

 

A lygis - profesionalūs šokėjai bei paskutinių kursų šokio specialybių studentai.

B lygis - turintys ne mažiau kaip 2 metų šiuolaikinio šokio patirtį.

 

Seminaro kaina:

Technika (4 pamokos) - 80 Lt (*su nuolaida 50 lt)

Technika ir repertuaras (8 pamokos - 140 Lt (*su nuolaida 80 lt)

Vienos technikos pamokos kaina - 30 Lt (tik esant laisvų vietų!)

 

*Nuolaida taikoma šokio specialybių dieninio skyriaus studentams bei Šiuolaikinio šokio asociacijos nariams.

 

Dalyvio mokestį prašome pervesti į Vyčio Jankausko šokio teatro banko sąskaitą (tik po registracijos patvirtinimo, bet ne vėliau kaip balandžio 18).

 

!Visas ar dalis sumokėto dalyvio mokesčio grąžinamas tik tuomet, jei dalyvis nebegali dalyvauti seminare dėl sveikatos priežasčių! Dalyvių skaičius ribotas, todėl pašome registruotis iš anksto el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai   Registruojantis prašome nurodyti į kokias pamokas ir kurį lygį registruojatės, bei pridėkite trumpą savo šokio patirties aprašymą. Organizatoriai pasilieka teisę pasiūlyti dalyviui kitą lygį. Daugiau informacijos tel. 8 675 90206.

 

Šokio seminarų ciklą remia Kultūros rėmimo fondas.

Partneriai: Menų spaustuvė ir Sport & Events Group.