Vyčio Jankausko šokio teatras pradeda naują sezoną

Įžengiant į naujo teatro sezono ritmą, Vyčio Jankausko 2013-10-26_3_foto.D.Matvejevas_
šokio teatras kviečia į šokio spektaklį „Aritmijos".

 

Spektaklis bus rodomas rugsėjo 26 d., penktadienį,
19.00 val. Vilniuje, Menų Spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6),


Bilietus į spektaklį galima įsigyti internetu
arba bilietai.lt kasose.

 

 

 


Aritmijos

Idėja, choreografija: Vytis Jankauskas
Šoka: Riikka Ihalainen, Giedrė Kirkilytė, Dainius Biskis,
Mantas Černeckas

Kostiumų dailininkė: Jolanda Imbrasienė
Muzika: Sendai, Jan Linton, Nicolas Jaar
Trukmė: 45'

 

Spektaklis „Aritmijos" tęsia ankstesniame Vyčio Jankausko šokio teatro pastatyme „Judantys taikiniai" pradėtą socialinių santykių, gyvenimo sociume temą. Individo gyvenimas visuomenėje tampa ir kryžiumi, kurį šiuolaikiniam individui tenka nešti ant savo pečių, ir palaima bei išsigelbėjimu.

„Tai ne vieno spektaklio tema ir man asmeniškai ji labai svarbi, įdomi: žmogaus asmeninės laisvės ir įsipareigojimų, nusižeminimo, tarnystės kitam žmogui santykis. Laisvę suprantame kaip vertybę, bet ji kartais veda ir į susvetimėjimą, visišką išsilaisvinimą nuo kito žmogaus. Tarsi trokštame artimesnio ryšio, bet labai bijome apriboti savo laisvę.  Nemanau, kad, kurdamas šį spektaklį, labai nutolau nuo ankstesnės savo estetikos. Galbūt „Aritmijose" bus mažiau šokio, daugiau judesio ir apie šimtą porų batų", - teigė choreografas Vytis Jankauskas.

V. Jankausko „Aritmijas" įvardinčiau kaip poetizuotą egzistencinių tiesų konstatavimą sociume. Taip, kaip žmogus, ateidamas į šį pasaulį, ateina ir į tam tikrą visuomenę, taip ir žiūrovai nuo pat pirmųjų spektaklio minučių yra įtraukiami į spektaklio socialinę aplinką. [...] Choreografas apeliuoja į tai, kad pusiausvyra egzistuoja ne tik gamtoje, bet ir individo gyvenime, o tą supratę turime nuolat ieškoti pusiausvyros tarp vidinio ir visuomeninio „aš". Kitu atveju gali ateiti išties nelaukta (gyvenimo) pabaiga. Šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė, Dance.lt