Vyčio Jankausko performatyvaus šokio spektaklio „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną" premjera
Ekspansija_web
2019 balandžio 17 ir gegužės 29 dienomis Vilniaus Menų spaustuvės Juodojoje salėje 19 val. Vyčio Jankausko šokio teatras pristatys naujausią savo spektaklį „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną".
Tai performatyvus šokio spektaklis šokėjai, juostiniam magnetofonui ir pripučiamam burbului. Šis spektaklis - lyg kontempliatyvi meditacija, kurioje atlikėjas galynėjasi su savo protu bei vaizduote, trukdančiais jam įsikūnyti čia ir dabar neveiklaus veikimo  būsenoje.  

Šiuo spektakliu kūrėjai kelia klausimą: ką šiandieniniam žmogui reiškia tokios būsenos kaip neveiklumas, pauzė, tuštuma. Kūrėjai nori išreikšti savo kritišką požiūrį į nūdienų žmogui būdingą pragmatizmą, pripažįstant tik taip vadinamą „veiksmo tikrovę", kurioje žmogus ir jo veiksmai yra grindžiami ekonomine logika. Šioje „tikrovėje" žmogaus vertė bei gyvenimo prasmingumas matuojamas tik jo praktinės veiklos produktyvumu bei efektyvumu.  
„Pastaruoju metu įvairiuose kontekstuose nuolatos girdime kalbas apie kūrybiškumo svarbą. Tačiau, mano manymu,  tikrasis kūrybiškumas taip pat talpina savyje ir galimybę būti nekūrybingu. Nekūrybingumas, kaip įsisąmoninta galimybė, gali tapti tam tikra pasipriešinimo strategija perdėm  eskaluojamam žmogiškosios veiklos produktyvumui bei efektyvumui." - teigia šio spektaklio idėjos ir choreografijos autorius - Vytis Jankauskas - gerai žinomas Lietuvoje šiuolaikinio šokio kūrėjas ir pedagogas.  
Pagrindinė spektaklio atlikėja Viltė Švarplytė - jauna šiuolaikinio šokio atlikėja, judesio tyrinėtoja studijavusi šiuolaikinį šokį Škotijos (Scottish School of Contemporary Dance) ir Austrijos (Anton Bruckner Privatuniversität) universitetuose, šiuo metu kurianti ir bendradarbiaujanti su įvairiais Lietuvos ir užsienio menininkais. Spektaklio šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis.

Spektaklyje naudojami kompozitorių Goner ir Arvo Part muzikos įrašai juostoje.
Spektaklio sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.        

Bilietus į Vyčio Jankausko premjerą „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną" galite įsigyti TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu - TIKETA ir teatrai.lt tinklalapiuose.